Cyklistika

Cavendish má zlomenou lopatku, Saganova stáj podala protest

Cavendish má zlomenou lopatku, Saganova stáj podala protest
Zdroj: Profimedia

Britský cyklista Mark Cavendish po včerejším pádu v cílové rovince z Tour de France odstoupil. Důvodem je zlomenina lopatky, kterou si přivodil po kontaktu se slovenským jezdcem Peterem Saganem, kterého rozhodčí z Tour vyloučili. Saganova stáj Bora podala proti rozhodnutí protest.

"Peter Sagan odmítá, že by způsobil nebo měl v úmyslu způsobit pád Marka Cavendishe," uvedla Bora v prohlášení na svých internetových stránkách. "Peter si držel svou stopu a nemohl Cavendishe přijíždějícího z pravé strany vidět. Proto jsme požádali o přehodnocení Peterovy situace," dodala.

Související obsah

K souboji spurtérských hvězd došlo zhruba 150 metrů před cílem ve Vittelu. Cavendish ve snaze protáhnout se kolem Sagana se naklonil směrem ke slovenskému jezdci a vzápětí spadl na druhou stranu do bariéry. Zdálo se, že Sagan svého rivala strčil loktem, ale podle televizních záběrů se tak zřejmě nestalo.

Po pádu byl britský vítěz třiceti etap na Tour převezen do nemocnice a posléze pro něj závod kvůli zlomené lopatce skončil.

Sagan obsadil v úterní etapě druhé místo, ale už krátce po dojezdu dostal za kolizi penalizaci třiceti sekund a přišel o 80 bodů v soutěži o nejlepšího spurtéra. Vyloučení sebralo sedmadvacetiletému cyklistovi možnost získat na Tour pošesté za sebou zelený trikot.
 

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události