Posledním českým zástupcem ve dvouhře ve slavném Wimbledonu zůstává Tomáš Berdych. Ten zvládl tříhodinovou bitvu s Rakušanem Thiemem a zahraje si čtvrtfinále. Pomalu se už připravuje na Novaka Djokoviče, ale ten musí ještě porazit Adriana Mannarina.
Momentálně si Tomáš Berdych užívá postup do čtvrtfinále. "Cítil jsem se skvěle a hlavně to je podloženo tou skvělou prací, kterou tomu člověk obětuje," dělil se o svou radost Berdych. "Thiem je mladý a běhavý, v tom se mu už třeba nevyrovnám, ale zase na něj platily jiné zbraně," říkal český tenista.
S Thiemem bojoval Tomáš Berdych téměř tři hodiny. Přitom během zápasu přišlo pár komplikací, hlavně ve druhém setu se Berdych nechal rozhodit. A mohl za to rozhodčí. Thiemovi zahlásil rozhodčí aut, jenže jestřábí oko ukázalo dobrý míč. Místo toho, aby rozhodčí zahlásili novou výměnu, připsali bod a zároveň setbol Rakušanovi. Berdych druhou sadu nakonec ztratil v tiebreaku.
Zápas došel až do pátého setu a tam už český tenista dominoval. Ve čtvrtfinále narazí na lepšího z dvojice Djokovič - Mannarino. "Moc se na ten zápas těším, v podstatě nemohu být v lepší pozici, než jsem teď. Jdu do toho sebevědomě," dodal Berdych.