Pekhart bude dál objevovat svět. Jeho další kroky míří do Izraele!

Bývalý útočník AEK Atény Tomáš Pekhart posílí izraelského šampiona - tým Hapoel Beer Ševa. Český světoběžník si tak po Anglii, Německu a Řecku vyzkouší další zahraniční angažmá.

Mistra české nejvyšší soutěže z roku 2009 přestup velmi potěšil. "Jsem velmi rád, že jsem se připojil k týmu Hapoel Beer Ševa. Doufám, že společně dosáhneme úspěchu," říkal Pekhart ve videu na oficiálním Facebooku klubu.

Pekhart měl v AEK Atény opci, ale klub ji nevyužil. I proto se přesouvá dál přes Středozemní moře a vyzkouší s izraelskou Premier League. Rodák ze Sušice působil v minulosti ve Slavii, Spartě, Tottenhamu, Southamptonu, Norimberku či Ingolstadtu.

lju, TN.cz

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.