Čtyři čeští tenisté se představí v úvodní den grandslamového US Open. Kromě Petry Kvitové se první hrací den objeví na kurtu i Kristýna Plíšková, Tereza Martincová a Jiří Veselý.
Kvitová má s bývalou světovou jedničkou příznivou bilanci 4:3. Naposledy spolu hrály předloni ve Wimbledonu, kde byla úspěšnější ve třech setech srbská tenistka. Kristýnu Plíškovou čeká Japonka Misa Egučiová, Tereza Martincová po úspěšné kvalifikaci nastoupí ke grandslamové premiéře proti osmnácté nasazené Francouzce Caroline Garciaové.
Všechny české hráčky budou program na svých kurtech zahajovat. Veselý sehraje s Chorvatem Bornou Čoričem čtvrtý zápas na kurtu číslo devět.