Cesta Petry Kvitové letošním US Open skončila ve čtvrtfinále. Česká tenistka svedla třísetovou bitvu s domácí Venus Williamsovou, které nakonec podlehla ve zkrácené hře třetí sady.
Kvitová, která na předchozích dvou grandslamech skončila ve druhém kole, začala zápas dobře a šla do vedení 3:1. Pak se však do její hry vkradly chyby a soupeřka toho dokázala využít. Uhrála pět her v řadě a získala první sadu 6:3.
Druhou sadu přerušila očekávaná bouřka. Kvitová si před ní vytvořila náskok 3:0, po zatažení střechy v dalším průběhu dokázala odvrátit několik brejkbolů a druhou sadu ovládla stejným poměrem, jako ztratila první.
Ve třetí hře rozhodujícího setu Venus Williamsové sebrala podání a vedla 2:1, v šesté hře jí Američanka ale oplatila stejnou mincí a vyrovnala. Set nakonec dospěl až do tie-breaku, v němž prohrála Kvitová 2:7 a celý zápas po 2 hodinách a 34 minutách 1:2 na sety.