Hokej

Noční můra se vrátila: Pardubice jsou ve ztrátě a zase si půjčily!

Noční můra se vrátila: Pardubice jsou ve ztrátě a zase si půjčily!
Zdroj: Profimedia

Situace je kritická, to jsou slova, která zní z hokejového klubu HC Dynamo Pardubice. Klub je ve ztrátě, která převyšuje 40 milionů korun. Zastupitelé města teď nicméně schválili další půjčku tradičnímu celku a to 15 milionů.

Pardubice zažívají těžké časy. V loňské sezoně bojovaly o to, aby se vůbec udržely v extralize. Do toho měly finanční problémy, které podle nových informací dál trvají. "Situace je kritická, ale klub přežil i horší stavy," cituje primátora Martina Charváta web Aktuálně.cz.

 


Finanční situace Dynama je dokonce tak špatná, že v rámci ekonomických hledisek splňuje podmínky, díky kterým je možný podat návrh na insolvenci. Teď zastupitelé Pardubic schválili další půjčku klubu - 15 milionů korun. Tu bude hokejový tým splácet do roku 2025.

 


V sezoně 2016/2017 skončily Pardubice ve ztrátě zhruba 14 milionů korun. Kumulovaná ztráta je přitom vyšší, než 40 milionů. Není to však ve světovém hokeji ojedinělá situace. Známo je mnoho případů z Ruska, kdy kluby dlužily hráčům dlouhé měsíce na výplatách. Kvůli finančním problémům dokonce před deseti lety zmizel na jeden rok z hokejové mapy Vsetín, který před tím vyhrál šest extraligových titulů, ale pomalu se vrací mezi hokejovou elitu.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události