Fotbal

Jiní trenéři už dávno letěli, ale Stramaccioni zůstává! Co je jinak?

Jiní trenéři už dávno letěli, ale Stramaccioni zůstává! Co je jinak?
Zdroj: Profimedia

Trenérů v pražské Spartě byla už celá řada. Někteří se podepsali pod velké úspěchy, jiní se na Letné ani neohřáli a už dostali padáka. Vlna kritiky se snáší i na současného trenéra Andreu Stramaccioniho. Ten rozhazoval peníze za hráče, kteří se trápí, výsledky Sparty nejsou nijak oslnivé a v tabulce jí patří až páté místo. Na konci článku můžete hlasovat o tom, jestli by vedení mělo italského kouče odvolat.

Jaroslav Hřebík

U Sparty působil dvakrát. Nejprve v seozně 2001/2002, kdy s letenským týmem zazářil v Lize mistrů, ale po nevýrazných výsledcích v domácí soutěži byl šest kol před koncem ligového ročníku odvolán.

Během svého druhého působení v sezoně 2004/2005 byl v postaven před složitější úkol. Po odvolání oblíbeného Františka Straky mu situaci komplikovali i fanoušci, kteří podobně jako na nynějšího trenéra Stramaccioniho, během zápasů pokřikovali a rozvěšovali demotivační transparenty. Hřebíkova mise skončila na podzim, kdy se po vzájemné dohodě s vedením Sparty rozešel.

Související obsah

Zdeněk Ščasný
 

Poprvé vedl Ščasný sparťanský klub v devadesátých letech a získal s ním dva tituly. Podstatně horší byl jeho návrat na Letnou, který začal v dubnu 2015, kdy nahradil odvolaného Vítězslava Lavičku. Pod vedením Zdeňka Ščasného vypadla Sparta z Ligy mistrů ve třetím předkole, kdy nestačila na PFK CSKA Moskva.


Následně hrála Evropskou ligu, kde vypadla až ve čtvrtfinále s Villarealem. K tomu Spartě utekl i ligový titul, jelikož skončila druhá (sezona 2015/2016). Trpělivost došla klubu 26. září, kdy byl Zdeněk Ščasný propuštěn po prohraném derby se Slávií.

David Holoubek

Do A-týmu ho přidělili v podstatě jako rychlo záplatu za odvolaného Zdeňka Ščasného, ale díky výkonům v Evropské lize si trenér, který ani neměl dokončenou potřebnou licenci, získal podporu sparťanských fanoušků. Bohužel tři porážky z šesti jarních zápasů znamenaly jediné - konec. 

Související obsah

Andrea Stramaccioni

Za devět kol Sparta čtyřikrát remizovala, dvakrát prohrála a jen třikrát vyhrála. Momentálně je pátá a fanoušci chtějí, aby trenér Andrea Stramaccioni dostal padáka. Před sezonou totiž rozhazoval miliony, nakupoval hráče z věhlasných klubů a čekalo se, že udělá alespoň v česku neporazitelný tým.
 


Jeho plány však nevyšly. Spousta hráčů zklamala a trápí se. Klub disponuje s rozpočtem přes miliardu a musí se dívat na to, že před ním v tabulce je třeba i jeho "farma" Jablonec.
 


Proč se přes to všechno Stramaccioni na Letné dál drží? "Dělám svou práci na sto procent a nikdy nic v životě nevzdávám," řekl hlavní trenér Sparty na tiskové konferenci po posledním zápase, ve kterém Sparta uhrála jen bezgólovou remízu s Duklou.

lju, mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události