Argentinec Lionel Messi se včera večer stal teprve druhým fotbalistou v historii, který překonal hranici stovky vstřelených gólů v evropských pohárech. Lepší už je pouze jeho největší rival Cristiano Ronaldo se 113 zásahy.
Hvězda Barcelony se trefila z přímého kopu v 62. minutě utkání a navýšila na 2:0. Messi na svých 100 zasáhů potřeboval celkem 122 zápasů v evropských pohárech. To Ronaldo už jich má na kontě 151.
Pro Messiho to byla už patnáctá trefa v sezoně. "Doufám, že na konci bude mít 200 gólů," žertoval po zápase trenér Barcelony Ernesto Valverde. "Jeho statistiky jenom potvrzují, co každý den předvádí. Pořád posunuje hranice," dodal už vážně.
"Dal bych mu všechny ceny na světě. Už několik let ukazuje, že je nejlepším hráčem světa," uvedl předseda katalánského klubu Josep Maria Bartomeu. "Povýšil fotbal na umění. Je vůdcem našeho týmu, tahounem a nikdy nás neomrzí kochat se jeho hrou," dodal.
Barcelona nakonec vyhrála i třetí zápas ve skupině a přiblížila se postupu do osmifinále, které si může zajistit za dva týdny vítězstvím v Řecku.