Fotbal

Válel fotbal za Slavii, teď mu vážně hrozí vězení! Kvůli pěti milionům!

Střílel góly za Kolín, Bohemians či pražskou Slavii a na kontě má čtyři reprezentační starty. A teď, mnoho let po konci aktivní kariéry, také jeden pořádný problém! O koho jde a co vlastně provedl?

Na hřišti byl za hvězdu, po skončení aktivní kariéry se však nejspíš vydal na šikmou dráhu. Třiašedesátiletý Jaroslav Němec byl obviněn ze zpronevěry, padělání a pozměnění veřejné listiny i krácení daně a porušování povinností při správě cizího majetku.

O co tedy šlo? V říjnu 2008 zdevastoval tribunu fotbalového klubu AFK Kolín požár. Kdo ho úmyslně založil, se dodnes neví. Jisté ale je, že pojišťovna vyplatila klubu téměř pět milionů korun. Jenže to podle policie předseda ostatním neřekl.

"Finanční prostředky použil pro soukromé účely," stojí v obvinění.

Související obsah


Němec to ovšem rázně odmítá. Peníze prý využil na opravu zničené tribuny. "Oni neberou na zřetel. že se zaplatila firma, že to šlo přes faktury a jiný a jiný..." uvedl pro televizi Nova.

Sám sebe vidí jako oběť spiknutí policistů a komunálních politiků. Tvrdí, že problémy odstartovaly, když začal hlasitě říkat, co se mu v Kolíně nelíbí. "Jde o komunální politiku. Kvůli té to bylo," durdí se Němec.

Policie si je ale jistá, že si peníze od pojišťovny nechal. Spis tak předala žalobci.

Související obsah


Státní zástupce předpokládá, že do 14 dnů rozhodne. Buď Jaroslava Němce obžaluje a spis pošle ke kolínskému soudu, nebo ho vrátí zpátky policii.

AFK Kolín byl založen už v roce 1900. Na tomto stadionu kdysi běhali ligoví fotbalisté. Teď mužstvo dospělých neexistuje, areál chátrá. Mnoho lidí viní právě Jaroslava Němce.

"Samozřejmě mi choděj krásný dopisy, anonymy, že přestup do pruhovanýho pro mně bude ten poslední..." konstatuje Němec, jemuž hrozí až osm let vězení. 

Ondřej Špalek, fre
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události