Tragédie

Český paragliding smutní! V Keni zahynul legendární Tomáš Lednik

Český paragliding smutní! V Keni zahynul legendární Tomáš Lednik
Zdroj: profimedia.cz

Jeden z průkopníků českého paraglidingu Tomáš Lednik tragicky zahynul v údolí Kerio na západě Keni, kde se zřítil na skálu. Spolu s ním navíc přišla o život i jeho americká kolegyně.

Kvůli špatnému terénu se záchranáři k dvojici nešťastníků dostali až po několika hodinách, kdy už museli konstatovat smrt. Podrobnosti neštěstí se šetří, podle keňských médií ale zkrátka Lednik nejspíš ztratil kontrolu nad strojem a zřítil se do údolí.

Lednik byl českou paraglidingovou legendou, která se u nás stala jakýmsi průkopníkem tohoto nebezpečného sportu. Pravidelně vyhrával medaile na světových akcích a v roce 2013 byl vyhlášen nejlepším českým leteckým sportovcem roku.


V posledních letech pak působil hlavně jako paraglidingový instruktor a stejnou funkci vykonával i v Keni. V údolí, kde tragicky zahynul, přitom před dvěma lety skonal i paraglidista z Německa. Keňské úřady tam proto ve středu provozování paraglidingu raději zakázaly.

Související obsah


Svým nešťastným úmrtím naplnil Tomáš Lednik rodinné prokletí, neboť při paraglidingu kdysi zemřel také jeho bratr.

fre, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.