NHL

Frolík se zlomenou čelistí trpí: Po operaci jsem jedl jen brčkem!

Frolík se zlomenou čelistí trpí: Po operaci jsem jedl jen brčkem!
Zdroj: Profimedia

Bylo těsně po vánočních svátcích a Calgary hrálo v San Jose. Zhruba v polovině zápasu bohužel odstoupil Michael Frolík, kterého trefil střelou od modré Brent Burns a zlomil mu čelist. Kladenský odchovanec podstoupil operaci a teď popsal, jaká muka prožíval. Stále ještě nemůže pořádně jíst a po chirurgickém výkonu dostával stravu do těla pouze brčkem.

Běžela 29. minuta zápasu mezi San Jose a Calgary. Vhazování v obraném Flames, po kterém následovala střela od modré čáry, kterou poslal prudkým tahákem na bránu Brent Burns. Netrefil však bránu, ale čelist Michaela Frolíka a ta to nevydržela.

Pro Frolíka zápas skončil a následovala operace zlomené čelisti. "Týden po operaci jsem jen ležel, bral prášky na bolest a nemohl se pořádně hýbat. Jíst jsem mohl jen brčkem nějaké šejky, postupně se to však zlepšilo, mohl jsem kaši a pak i další měkké věci. Na váze jsem ale neztratil a v poslední době už můžu těmi zadními zuby přežvýkat i nějaké to maso," vyprávěl český útočník v rozhovoru pro ČTK.

Související obsah

Burns to rozhodně neudělal schválně a po zápase Frolíkovi napsal, omluvil se mu a popřál brzké uzdravení. Doktoři léčí Frolíkovu zlomeninu pomocí metalových proužků, díky kterým se má dát kost dohromady. Stabilní člen týmu Calgary ale netuší, kdy se vrátí do zápasového rytmu, chce však co nejdříve.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události