Fotbal

Je to oficiální: Sparta vítá nové tváře, přichází Nita a Ristič!

Je to oficiální: Sparta vítá nové tváře, přichází Nita a Ristič!
Zdroj: Instagram AC Sparta Praha

Fotbalová Sparta potvrdila příchody dvou dalších hráčů původem z Balkánského poloostrova. Z rumunského FCSB přivedla brankáře Florina Nitu a z ruského Krasnodaru Srba Mihaila Rističe. O těchto jménech se již několik dní mluvilo, nejde tak o velké překvapení. Naopak transfer Guélora Kangy stále nebyl formálně oznámen.

Třicetiletý Nita se přesouvá do Sparty jako náhrada za Martina Dúbravku, který v poslední den přestupového období na Britských ostrovech odešel do Newcastlu United. „Jsem šťastný, že se vše vyřešilo tak rychle a stal jsem se hráčem Sparty,“ řekl rumunský fotbalista podle webu Sparty.  

Související obsah

Druhou posilou je levák Mihailo Ristič, který přichází z FK Krasnodar na roční hostování s následnou opcí na přestup. Před začátkem sezóny fotbalista odešel z Crvené zvezdy Bělehrad do Ruska, ale na podzim toho srbský reprezentant do 21 let moc nenahrál, v lize nastoupil pouze čtyřikrát. Využít ho Andrea Stramaccioni může na více postech, buď na kraji obrany, anebo v záloze.

Ristič po podpisu smlouvy hovořil o shledáním s bývalým spoluhráčem, Srdjanem Plavšičem: „Myslím, že Srdjan už se těší, až přijedu. Psali jsme si naposledy ve čtvrtek ráno, těším se na něj.“

V tomto přestupovém období Spartu opustil Georges Mandjeck, Lukáš Mareček, Vjačeslav Karavajev a již zmíněný Martin Dúbravka. Ještě před Nitou a Rističem naopak Pražany posílil Nicolae Stanciu z Anderlechtu Brusel.

tč, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události