NFL

Philadelphia na nohou! Eagles poprvé ovládli Super Bowl

Philadelphia na nohou! Eagles poprvé ovládli Super Bowl
Zdroj: Profimedia

Americká NFL má nové šampiony. Těmi se stali hráči Philedelphia Eagles, kteří poprvé v historii ovládli slavný Super Bowl a porazili New England Patriots 41:33.

Eagles tak překazili Patritotům obhajobu titulu a největší zásluhu na tom měl bezesporu quarterback Nick Foles, který se třemi hozenými touchdowny vyrovnal hvězdě soupeře Tomu Bradymu a získal ocenění pro nejužitečnějšího hráče.

"Nemám slov. O takovém momentu jsem snil jako dítě. Celá naše parta skvělých chlapů o tom vždy snila. Šli jsme si za tím sebevědomě a hráli náš fotbal," prohlásil Foles, který za zápas naházel 373 yardů, zkompletoval 28 ze 43 přihrávek a jednou míč ztratil.

Eagles hráli teprve třetí finále. V letech 1981 a 2005 však pokaždé neuspěli a tak se dočkali až teď. Patrioti se sice snažili o obrat a zhruba deset minut před koncem dokonce vedli, jenže nakonec se radoval soupeř.

Rozhodující akce přišla 145 vteřin před koncem po touchdownu Zacha Ertza. Brady tak nezískal rekordní šestý titul.

"Všichni jsme zklamaní. Porážka je na pytel. Snažili jsme se vyhrát, ale občas to prostě nestačí a prohrajete. Tak to chodí," řekl čtyřicetiletý Brady, který ještě neplánuje ukončit svou kariéru. "Očekávám, že se vrátím. Uvidíme. Je těsně po zápase, musím si to nechat projít hlavou. Ale nevidím důvod, proč bych se neměl vrátit," dodal.

Philadelphia Eagles - New England Patriots 41:33 (9:3, 13:9, 7:14, 12:7)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události