Tenis

Se Strýcovou v jednom týmu? Hádky jdou stranou, říká Plíšková!

Se Strýcovou v jednom týmu? Hádky jdou stranou, říká Plíšková!
Zdroj: Profimedia

Karolína Plíšková a Barbora Strýcová. Tyto dvě tenistky se spolu potkají ve fedcupovém týmu. Už před vzájemným zápasem na Australian Open tvrdily, že jejich válka, která začala přetažením trenéra Tomáše Krupy od druhé jmenované k té první, je vyřešena. Přesto jistá nevraživost zřejmě trvá, ale podle Plíškové nebude mít na výkony ve Fed Cupu vliv.

Rozpor mezi oběma hráčkami vznikl v polovině října loňského roku. Barboru Strýcovou rozčílilo, že Plíšková, respektive její tým, přetáhl k sobě trenéra Krupu. Ten to Strýcové oznámil pouze textovou zprávou a po telefonu.

Související obsah

Strýcová se s Plíškovou za čas ale sešla a všechno si vyříkaly do očí. „Kapitán se nás před Fed Cupem snažil dát dohromady. Sedli jsme si ve třech a vyříkali jsme si z očí do očí, co komu vadí,“ řekla Plíšková pro Tenisový svět během lednového Australian Open.

Osmifinále Australian Open postavilo Karolínu Plíškovou a Barboru Strýcovou proti sobě. Plíšková vyhrála 2:1 na sety. A jak se rivalky rozloučily? Ruce si podaly, ale rychle šly od sebe a úsměvy rozhodně nerozdávaly.

Související obsah

Jistá nevraživost mezi těmito Češkami zkrátka asi potrvá. Na výkonech a atmosféře českého týmu na Fed Cupu by se to ale podepsat nemělo. "Musíme rivalitu hodit za hlavu, tady není úplně na výběr. Byly bychom samy proti sobě, kdyby tady byly nějaké hádky. Tohle jde stranou, i když každý tady má i nějaký svůj program. I tréninky jdou zorganizovat tak, abychom spolu netrávily úplně čas. Myslím, že žádné hádky nehrozí," citovala slova Plíškové ČTK, která takto odpověděla novinářům po prvním tréninku v O2 areně.

Jde o profesionálky a i nepříjemnosti musí jít stranou. "Je tady hodně lidí okolo nás, takže myslím, že ten tým bude fungovat dobře," dodala Plíšková.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události