ZOH 2018

Z téhle olympiády Martina bez medaile neodjede, věří Novák

Jen půl vteřiny scházelo Martině Sáblíkové v Pchjongčchangu k tomu, aby na své oblíbené dráze na 3000 metrů brala bronzovou medaili. Její dlouholetý trenér Petr Novák ale žádné skepsi nepropadá. Pevně věří, že jeho svěřenkyně bez cenného kovu v kapse Koreu neopustí.

Sáblíková byla bezprostředně po dojezdu zdrcená, medaile jí opravdu unikla jen o vlásek. Podle Nováka za to mohla i slabší soupeřka v rozjíždce, neboť Ruska Natalija Voroninová skončila až desátá.

"Poslední pára nikdy není úplně ideální. Hlavně na konci závodu potřebovala Martina soupeřku, která by se s ní o vedení přetahovala. Kdyby dvakrát vyjela před ní, tak by to dopadlo," litoval Novák, jenž se ale jako správný psycholog snažil hledat také pozitiva.


"Ještě před měsícem a půl si Martina myslela, že tady startovat nebude. Berme tedy pozitivně, že tady je a že pro Českou republiku udělala čtvrté místo," připomněl Novák zdravotní problémy české rychlobruslařky.

"A teď to nepopulární. Čtvrté místo není medaile. Jsme z toho zklamaní, ale její čas beru. Ten dělá dobré šance na medaili z pětky," věří úspěšný trenér.


Závod na 5000 metrů je ostatně nejsilnější disciplína Sáblíkové a úspěchu v něm hodlá její kouč podřídit úplně vše. Proto hodlá českou reprezentantku odhlásit z tratě na 1500 metrů. 

"Věřím, že bez medaile odsud Sáblíková neodjede," vzkázal Novák jasně.

fre, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události