Eva Samková

Staromák by záviděl. Ve Vrchlabí vítali medailisty, z města jsou čtyři!

Nejen Staroměstské náměstí v Praze, ale také krkonošské Vrchlabí slavilo v pondělí s olympijskými medailisty z Koreje. V malém městečku se narodili hned čtyři! Michal Krčmář, Eva Samková, Veronika Vítková a Karolína Erbanová!

Slavnost se uskutečnila na vrchlabském náměstí T.G. Masaryka, a Vrchlabáci jsou opravdu hrdí na to, že jejich rodáci byli na olympiádě tolik úspěšní. A i přes to, že byla opravdu velká zima, si slavnostní přivítání olympioniků nenechali ujít nejenom zdejší rodáci. Do Vrchlabí se sjeli lidé z okolí, někteří vážili cestu dokonce z Brna nebo z Prahy. 

Milé přivítání neminulo stříbrného biatlonistu Michala Krčmáře ani bronzovou snowboardkrosařku Evu Samkovou či bronzovou rychlobruslařku Karolínu Erbanovou, která se z olympiády vrátila v pondělí odpoledne a domů dorazila až za tmy. Přesto stihla autogramiádu, kterou město uspořádalo v prostorách Vrchlabského zámku.


Jedinou, která nestihla setkání s lidmi z města, byla Veronika Vítková, objevila se ale běžkyně na lyžích Karolína Grohová.
Na Vrchlabí prostě Česká republika musí být po korejské olympiádě opravdu hrdá.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dallas se udržel, Dončiče dělila asistence od triple doublu

Basketbalisté Dallasu odvrátili semifinálovou blamáž a ve čtvrtém zápase série s Golden State Warriors si připsali první výhru. Domácí Mavericks si v průběhu zápasu udělali pohodlný náskok a před poslední čtvrtinou vedli o 29 bodů. Nakonec vyhráli 119:109 a protáhli sérii minimálně do pátého zápasu. Nejvíce zářil tradičně domácí Luka Dončič. Slovinec zaznamenal 30 bodů, 14 doskoků a 9 asistencí.