NHL

Plekanec hrál poprvé za Toronto: 2x na trestné, jeho tým prohrál!

Útočník Tomáš Plekanec si poprvé od výměny z Montrealu zahrál za Toronto. Na ledě strávil 11,5 minuty, byl dvakrát na trestné lavici, ale nebodoval. Jeho tým navíc prohrál v Tampě 3:4 po nájezdech. Bodově se však dařilo jiným Čechům. Ve stejném zápase zaznamenal asistenci obránce Andrej Šustr. Lukáš Sedlák zase jednou přihrávkou přispěl k výhře Columbusu 5:1 nad Washingtonem. Petr Mrázek vychytal nulu a pomohl tak velkou měrou k výhře Philadelphie.

Plekanec byl vyměněn z Montrealu do Toronta už v neděli, ale až v noci si poprvé v novém působišti zahrál, respektive za něj. Maple Leafs totiž měli na programu utkání v Tampě. Kladenský rodák nastoupil ve čtvrtém útoku a spolu s ním v něm byl mladík Joshua Leivo a bouřlivák Leo Komarov. Tomáš Plekanec byl dvakrát vyloučen a nebodoval.

Ve stejném utkání ovšem bodoval Andrej Šustr. Český obránce přihrával na úvodní branku Kunitze a jeho Tampa nakonec vyhrála 4:3 po nájezdech. Ten vítězný a zároveň jediný dal Brayden Point. Z výhry a asistence se radoval také útočník Columbusu Lukáš Sedlák. Jeho tým porazil Washington 5:1.

Hrál také nováček z Las Vegas. V jeho řadách tentokrát chyběl Tomáš Hyka, který v minulém utkání zaznamenal svůj premiérový gól, ale poté byl zase zařazen na farmu do AHL. Zápas pochopitelně nestihl Tomáš Tatár, kterého vyměnil do týmu Golden Knights Detroit těsně před uzávěrkou přestupů. Vegas vedlo 2:0, ale Kings dokázali deset vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnat, zasloužil se o to Anže Kopitar a v prodloužení využil přesilovku Dustin Brown, který rozhodl o výhře LA 3:2.

Gólman Petr Mrázek si připsal vychytanou nulu (28 zákroků), když pomohl Philadelphii k výhře 1:0 po nájezdech nad Montrealem. V samostatných stříleních se prosadil i Jakub Voráček, ale vítěznou branku dal Sean Couturier.