Ester Ledecká

Ledecká prozradila novinářům, co přesně ji na sjezdovce postihlo!

Ledecká prozradila novinářům, co přesně ji na sjezdovce postihlo!
Zdroj: Profimedia

Olympijská vítězka Ester Ledecká kvůli problémům se zády nedokončila superobří slalom ve finále Světového poháru v Aare. Minula branku bezprostředně po prvním mezičase a nikdo v tu chvíli nevěděl, co jí přesně je. Po závodě svůj důvod prozradila i novinářům.

Kvůli větru byl superobří slalom zkrácen zhruba o 300 metrů, rozmary počasí si vynutily také odložení začátku závodu o 15 minut. Ledecká, která si právo startu vybojovala šokujícím triumfem na olympiádě, jela jako poslední se startovním číslem 26. Na prvním mezičase ztrácela na vedoucí Goggiaovou jen devět setin, ale pak vyjela z trati.

Do cíle dojela se sklopenou hlavou a to už i trenér Tomáš Bank věděl, že je ze. "Byl jsem spokojený s první zatáčkou, kde měly všechny holky problémy," poznamenal ke vstupu Ledecké do jejího posledního závodu v této sezoně lyžařského SP. Ve středečním sjezdu byla dvaadvacetiletá pražská rodačka jedenáctá.

Související obsah

Sama Ledecká pak promluvila i před novináři a prozradila, jaké konkrétní problémy ji na sjezdovce postihly.

 

"Po ránu jsme malinko cítila záda a byla jsem rozhodnutá, pokud se bud cítit diskomfortně, tak z toho vyjedu, protože mi to za to nestojí. Sezona přede mnou je ještě dlouhá. Ono to tam dost drncalo, hodně holek v téhle pasáži chybovalo, tak jsem si řekla, že mi to za to nestojí," řekla Ledecká novinářům.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události