Tenis

Vzteklá Navrátilová: McEnroe vydělává desetkrát víc! Je to nefér

Vzteklá Navrátilová: McEnroe vydělává desetkrát víc! Je to nefér
Zdroj: Profimedia

Bývalá světová tenisová jednička Martina Navrátilová je pěkně naštvaná. V rozhovoru pro britský list Panorama totiž přiznala, že za komentování tenisových zápasů dostala od televizní společnosti BBC desetkrát méně, než legendární Američan John McEnroe.

Navrátilová řekla, že pro ni byl šok, když zjistila, že zatímco McEnroe bere od BBC něco kolem 150 tisíc liber (v přepočtu asi 4,3 milionu korun), ona si přijde jen na 15 tisíc liber (cca 432 tisíc korun).

"Není to fér. Nechápu, proč je mužský hlas oceňován více, než ten ženský," postěžovala si Navrátilová v rozhovoru.

Související obsah

Stanice BBC nedávno zveřejnila kolik vydělává legendární tenisový bouřlivák McEnroe peněz a Navrátilová to porovnala se svým platem.

"Je to propletená síť starých známých chlapů! Mužské hlasy jsou zkrátka cennější, než ty ženské," pokračovala a zároveň dodala, že požádala svého agenta o nápravu.

Související obsah

Ředitel BBC Fran Unsworth ale naprosto odmítá, že by měli muži větší výdělky. "Paní Navrátilová má jiný rozsah a práce vůči naší stanici. Je to jednoduše neporovnatelné. Spolu se Sue Barkerovou je McEnroe považován za tvář našeho zpravodajství z Wimbledonem. Je rozhodujícím hlasem v rámci pokrytí stanicí BBC,“ přiznal Unsworth.

Navíc pak dodal, že McEnroe je podle něj považován za nejlepšího sportovního komentátora na tenis vůbec.

"John je široce považován za nejlepšího sportovního odborníka a komentátora, který je vysoce ceněn našimi diváky. Jeho smlouva mu navíc zakazuje pracovat pro jiného britského vysílatele bez našeho svolení. A jeho odměna to vše odráží. Pohlaví rozhodní není není faktorem.“ vysvětlil ředitel jedné z největších televizních stanic na světě.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události