Cyklistika

Dožije se Saganův největší soupeř Tour? Při letošní bilanci sotva!

Dožije se Saganův největší soupeř Tour? Při letošní bilanci sotva!
Zdroj: Twitter

Slovenský cyklista Peter Sagan bude mít na slavné Tour de France nejspíše o konkurenta méně. Tedy pouze v případě, že bude jeho největší soupeř Brit Mark Cavendish pokračovat ve své letošní bilanci.

Britský sprinter Cavendish je historicky druhým nejúspěšnějším závodníkem v počtu etapových vítězství na slavné Tour de France.  Na ní se mu povedlo vyhrát už 30 etap, ale letos bude rád, když se "Staré dámy" vůbec zúčastní.

Dvaatřicetiletý Cavendis má letos za sebou už tolik zranění a pádů, jako snad za celou kariéru. Naposledy šokoval svět o minulém víkendu, kde hrůzostrašným saltem ukončil své snažení na jednorázovém závodě Milán - San Remo.
 

Související obsah

Jezdec stáje Dimension Data se ve skrumáži špatně zorientoval, narazil do bariéry uprostřed silnice a pak udělal přemet,  za jaký by se nemuseli stydět ani v cirkuse!

Zdroj: Twitter

 

Nakonec to odnesl "jen" zlomeným žebrem, ale stejné zranění prodělal ještě o týden dříve na etapovém závodě Tirreno-Adriatico! Tam pro změnu upadl v úvodní etapě a protože celý rozbitý nestihl časový limit, závod nedokončil.

Zdroj: Twitter

 

Rodák z ostrova Man ale smolný rok započal ještě o něco dříve. V únoru, kdy jel svůj první velký závod letošní sezony v Abú Zabí, pro změnu také upadl a neputoval nikam jinam, než do nemocnice.

Zdroj: Twitter

 

Cavendishova bilance v letošní sezoně je tedy více než děsivá. Tři starty, tři pády a tři návštěvy nemocnice a to máme teprve březen. Do startu Tour de France zbývají zhruba tři měsíce. Jestli se jí Saganův největší soupeř v cílových rovinkách dožije, není ale vůbec jisté...

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události