Hokej

Dvacet let od smrti Paška: Vdova nevěří, že se zastřelil a má důkaz!

Dvacet let od smrti Paška: Vdova nevěří, že se zastřelil a má důkaz!
Zdroj: ČTK

15. března to bylo přesně 20 let od smrti Dušana Paška. Někdejší československý reprezentant a hráč NHL spáchal ve 37 letech sebevraždu. Alespoň podle oficiálního závěru. Vdova po bývalém prezidentovi Slovenského svazu ledního hokeje Ľubica Pašková si však dodnes myslí, že to bylo celé jinak. Má pro to i jasný důkaz.

Dušan Pašek, bývalý útočník Slovanu Bratislava, Jihlavy, Lugana Kalpy či Minnesoty North Stars (NHL). Za československou reprezentaci odehrál desítky zápasů. Z mistrovství světa měl zlato, dvě stříbra a bronz, mimo to i stříbro z olympiády. Po skončení hráčské kariéry byl prezidentem slovenského hokejového svazu. Ve 37 letech ovšem zemřel, měl se zastřelit ve své kanceláři.

Dvacet let od smrti Dušana Paška však zůstává stále mnoho nezodpovězených otázek. Vdova po úspěšném sportovci Ľubica Pašková si dodnes myslí, že nešlo o sebevraždu. "Řečem o dluzích nevěřím. Je pravda, že Dušan neměl právě nejlepší období po fiasku hokejistů na olympiádě v Naganu a někteří to dávali za vinu svazu. Jenže Dušan byl ve funkci jen tři měsíce, jsem přesvědčena, že kvůli tomu by se nezabil," řekla vdova v rozhovoru pro Nový Čas.

Související obsah

V osudnou noc se Paškovi chystali na ples. Když se ale Dušan dlouho nevracel, Ľubica se začala bát. "Byla to nejdelší noc v mém životě," pamatuje si vdova po dvaceti letech. Když zjistila, co se stalo, nevěřila. Doktoři jí museli dát injekci na uklidnění.

Jaký má ale Ľubica Pašková důkaz o tom, že o sebevraždu jít nemuselo? "Nic se nevyšetřovalo, pro policisty to byla sebevražda," vyprávěla naštvaně Pašková. Když dostala manželův kufřík, zděsila se. "Dušan nosil mojí fotku ve stříbrném rámečku. A ten rámeček někdo začernil. Vypadalo to, jakoby mu tím někdo vyhrožoval. Sešla jsem se tehdy i s ministrem vnitra, který mí řekl: Máte krásného syna, žijte pro něj a zapomeňte na to. Dám vám dobrou radu – nerýpejte se v tom, nechte to tak," dodává Pašková v šokující výpovědi.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události