Hokej

Skončí Jandač po MS? Slova Krále mluví jasnou řečí!

Skončí Jandač po MS? Slova Krále mluví jasnou řečí!
Zdroj: Profimedia

Už snad i vrabci na střeše si štěbetají o tom, že že po blížíícm se mistrovství světa v Dánsku skončí na střídačce české hokejové reprezentace trenér Josef Jandač. Spekulace o jeho odchodu ostatně notně přiživil i jeho přímý nadřízený - šéf svazu Tomáš Král.

Má nálepku přemýšlivého kouče, který ale nikdy nic pořádného nevyhrál. A byť Josef Jandač dělá co může, tato pověst ho zatím provází i v reprezentaci.

Vidět to ostatně bylo i na nedávné olympiádě v Pchjongčchangu. Český tým sice s obrovskou porcí štěstí přešel ve čtvrtfinále přes Američany, následně si ale vylámal zuby na Rusku i Kanadě a skončil opět bez medaile.

Podle všeho se tak zdá, že světový šampionát v Dánsku bude pro Jandače poslední.  „Já mám celkem jasno, ale vy musíte být trpěliví,“ sdělil portálu Sport.cz sám Král.
 

Související obsah


Jeho slova ale evidentně naznačují, že se s Jandačem už příliš nepočítá... "Pepík Jandač se svým týmem odvedl v rámci možností dobrou práci. Ono je pochopitelně snazší trénovat v době Hašků, Straků či Jágrů, než v době, kdy hledáte hráče, abyste tým vůbec obstojně postavil," řekl Král, který už nejspíš začíná hledat Jandačova nástupce.

"V Česku máme řadu výborných trenérů. Hlavně se profilují ti, kteří nepochybně mohou trénovat i reprezentační áčko, a to i z toho důvodu, že mají zkušenosti z mládežnických výběrů," řekl Král a vyloučil, že by nový trenér přišel ze zahraničí.

"Nedokážu si představit, že by český hokej angažoval cizince." vzkázal Král.

fre, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události