Fotbal

Rosický jako expert svazu? Prioritou je Sparta, vzkazuje

Rosický jako expert svazu? Prioritou je Sparta, vzkazuje
Zdroj: profimedia.cz

Tomáš Rosický v roli klíčového poradce FAČR? Rozhodně zajímavá myšlenka, která z více směrů dává smysl. Sám "Malý Mozart " je však zatím zdrženlivý. Funkcionářskému řemeslu se pilně učí na Spartě, kterou za žádnou cenu nechce jen tak opustit.

Od nového šéfa FAČR Martina Malíka by to byl hotový majstrštyk! Jeho plánem je vytvořit novou sportovní radu, která by fungovala jako kvalitní oponentura reprezentačnímu kouči Karlu Jarolímovi a stěžejní slovo by v ní měl mít právě Rosický.

To je sama o sobě skvělá myšlenka, bývalý kapitán národního týmu ale na své funkcionářské dráze nehodlá nic uspěchat.

"Nejdřív si to všechno musím dobře promyslet. Je to pro mě sice ideální šance, jak pomoci českému fotbalu, ale už teď prožívám velkou životní změnu a nerad bych udělal ukvapené rozhodnutí. Musím zvážit, jestli je to pro mě dobře načasované. Prioritou je pro mě totiž Sparta," říká jasně Rosický, který na Letné momentálně funguje jako jakási pravá ruka sportovního ředitele Zdeňka Ščasného. Navíc s přímým napojením na majitele klubu Daniela Křetínského...

Související obsah


Malík si je této "komplikace" samozřejmě dobře vědom, Rosického se však nehodlá jen tak vzdát. Ve sportovní radě by "Rosa" figuroval třeba vedle uznávaného odborníka Dušana Uhrina staršího, který s českým týmem získal stříbro na ME 1996. 

"Respektuji, že Tomáš na své rozhodnutí potřebuje čas. Nijak na něj netlačím, aby mi zítra řekl ano či ne. Navíc si umím představit, že první jedno nebo dvě setkání rady by proběhla bez něj. Kdo jiný by měl ale naše kroky podrobovat kritickému pohledu, když ne jeden z nejúspěšnějších českých hráčů historie?" prohlásil Malík pro ČTK.
 

fre, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události