Hokej

Hokejová Sparta šokuje! Klub by mohl posílit legendární Uwe Krupp

Hokejová Sparta šokuje! Klub by mohl posílit legendární Uwe Krupp
Zdroj: Profimedia

Tak to vypadá na pořádnou bombu! Hokejová Sparta totiž jedná o příchodu nového trenéra, kterým by měl být Němec Uwe Krupp! Ano, ten Krupp, který vyhrál dva Stanley Cupy a vedl německou reprezentaci. Vedení Sparty už vydalo i oficiální prohlášení, kde uvedlo, jak se věci mají.

Není úplně obvyklé, aby v české lize působil zahraniční kouč. Ostatně je tomu tak podobně i v tuzemské fotbalové soutěži a angažování zahraničních trenérů většinou skončí neslavně - viz. případ Andrea Stramaccioni ve fotbalové Spartě.

Ale zpátky k hokeji. V posledních dnech se mezi hokejovými fanoušky proslýchalo, že by tým HC Sparta Praha měl převzít bývalý německý obránce a pozdější trenér Krupp. To ostatně potvrdil i mluvčí klubu Tomáš Zetek pro idnes.cz.

"Můžu potvrdit, že jsme v kontaktu s agenturou, která pana Kruppa zastupuje. Stojíme o jeho služby, nicméně zatím není nic dohodnuté. O posunech v jednání budeme veřejnost informovat,“ prozradil Zetek novinářům.
 

Netrvalo dlouho a v pátek se k případné trenérské posile vyjádřilo i vedení aktulálně šestého celku extraligy. To si můžete přečíst zde, nebo na jejich oficiálních stránkách.

Zdroj: facebook

Kruppovi v berlínském Eisbärenu končí smlouva a klub mu sice nabídl novou, ale on prohlásil, že budoucnost bude řešit později. Teď nezbývá než netrpělivě čekat, jak se rozhodne.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události