NHL

Jako dítě ohromil svět svými nájezdy: Teď ho chtějí v NHL!

Jako dítě ohromil svět svými nájezdy: Teď ho chtějí v NHL!
Zdroj: Instagram

Znáte jméno Oliver Wahlström? Pokud ne, tak si ho zapamatujte. Tenhle sedmnáctiletý hokejista už za sebou jednu velkou slávu má. To když v roce 2009 ohromil svět svými nájezdy, kdy si z gólmana dělal dobrý den. Teď bojuje Wahlström nejen o medaili na světovém šampionátu do 18 let, ale také o to, aby uchvátil na letošním draftu a podepsal smlouvu v NHL.

Jeho ruce jsou tak šikovné, že by s nimi mohl vyšívat krajky. Ale zvolil jinou profesi – zůstal u hokeje, který mu už od malička jde a vyniká v něm. Oliver Wahlström na právě probíhajícím mistrovství světa do 18 let reprezentuje USA, tedy zemi, ve které se narodil. Kořeny má však ve Švédsku, odkud pochází jeho otec. Co je však zajímavější, tak to, že ho dohnala minulost. V dobrém slova smyslu…

V roce 2009 kolovalo po internetu video, na kterém tehdy ještě malý Oliver Wahlström ukazuje triky, kterými překonává brankáře, se kterým si dělá, co chce. Vytříbená technika mu předurčila slibnou budoucnost. Wahlström nebude chybět na draftu 2018, kde se o něj budou prát týmy NHL.

Odborníci ho řadí na číslo pět nebo šest v letošním draftu. Každopádně bude Oliver Wahlström hodně vysoko. O víkendu bude bojovat s reprezentací Spojených států amerických o cenné kovy na mistrovství světa do 18 let. V semifinále čeká jeho tým Česká republika.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události