Hokej

Léčba Kruppem začíná! Tyhle úkoly budou pro něj klíčové!

Léčba Kruppem začíná! Tyhle úkoly budou pro něj klíčové!
Zdroj: profimedia.cz

Už druhým týdnem vládne na Spartě německý hokejový trenér Uwe Krupp, jenž dostal za úkol vytáhnout Pražany zpět na výsluní. Aby ale byl na nelehké misi úspěšný, musí splnit hned několik úkolů. Zde jsou ty nejdůležitější z nich.

1, Získat si kabinu

Zdroj: Profimedia

Naprostý základ číslo jedna. A to zvlášť v Česku, kde o úspěchu víc než samotná kvalita často rozhoduje to správné klima v kabině. Nutností přitom je, aby hráči byli se svým koučem na stejné vlně, což je u trenéra cizince vždycky trochu risk. Své o tom ví třeba Ital Andrea Stramaccioni, který na Letné rozklížil šatnu už jen řadou nesmyslných příchodů.

Krupp je ale jiná liga. Jako správný diplomat už nahlas prohlásil, že kostru týmu budou nadále tvořit čeští hráči. Tím u nich nasbíral plusové body hned na startu, kapitolou sama o sobě je pak jeho skvělá hráčská kariéra. Krupp je zkrátka lídrem s přirozeným respektem. Až se ještě naučí dobře česky, hráči za něj klidně padnou.


2, Posílit kádr

Zdroj: Profimedia

Další klíčový úkol. Byť spíš než na Kruppovi leží na bedrech sportovního ředitele Michala Broše. Ten byl za výběr posil zodpovědný už loni, kdy však neměl příliš šťastnou ruku. Tedˇ má možnost to napravit. A je jasné, že slovo Kruppa bude při vyztužení kádru stěžejní.

Oba už seznam možných posil ostatně konzultovali a zkušený lodivod měl Brošovi doporučit hodně zajímavá jména. Nepřekvapí, že šlo výhradně o Kanaďany působící v Německu. Pokud budou cenově dostupní a už prokázali dostatečnou kvalitu, neměla by Sparta s námluvami dlouho váhat.


3, Najít oporu v bráně

Zdroj: profimedia.cz

Tento úkol přímo souvisí s bodem číslo dvě. Je totiž až zarážející, že i když Spartě šéfuje někdejší skvělý brankář Petr Bříza, sehnat opravdu kvalitní oporu mezi tyče je pro ni už dlouho velký problém. A nevyřešil ho ani loňský příchod finského talentu Samiho Aittokallia. Ten sice v Praze vyloženě nezklamal, do pozice "druhého Marka Čiliaka" měl však daleko. A hlavně se po sezoně rozhodl sám skončit.

Sparta tak musí hledat dalšího gólmana a je jasné, že zrovna v tomto ohledu by neměla vůbec šetřit. Vytipovaným mužem číslo jedna nemá být nikdo menší než právě Čiliak, toho ale chce za každou cenu udržet Kometa. A to je navíc možné, že po tahounovi mistrovského týmu sáhne někdo z KHL.


4, Zůstat pevný v kramflecích

Zdroj: profimedia.cz

Krupp je hokejovou legendou, která není příliš zvyklá dělat kompromisy. Na Spartě se ale musí připravit i na to, že vlilv na tým si bude chtít zachovat víc lidí. Se sportovním ředitelem Brošem by měl vycházet bez problémů, ale jak by první případný neúspěch narušil jeho vztah s Břízou?

Stáhne se bývalý skvělý brankář trochu do ústraní a šéfování mužstvu nechá opravdu jen na Kruppovi? Nebo začne německý kouč pod jeho takem panikařit, což otevře cestu do pekel? I na tom se ukáže, jak silnou osobností Krupp vlastně je. 


5, Potěšit diváky

Zdroj: profimedia.cz

Sparta si od Kruppa slibuje úspěch, jen ten mu ale nehynoucí přízeň u fanoušků asi nezajistí. Ti by totiž rádi, aby k němu soubor z Holešovic došel pohlednou hrou, která bude náležitě bavit tribuny.

Krupp by tak měl hrát s týmem ofenzivně, sázka na zanďoura by zrovna v jeho případě byla velkým zklamáním. Zvlášť když se v Německu hraje hodně útočně. K tomu ale bude třeba přivést odpovídající kvalitu, byť třeba s kanadskými pasy...

fre, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události