OHL

Za zdvižený prostředníček mu vyhrožují: Talent se bojí o život!

Za zdvižený prostředníček mu vyhrožují: Talent se bojí o život!
Zdroj: Profimedia

Dvacetiletý útočník Givani Smith je do budoucna slibnou nadějí Detroitu Red Wings. Mladý hokejista však během play off juniorské OHL neudržel nervy na uzdě a možná z mladické nerozvážnosti hodně přešlápl. Poté, co jeho tým prohrál, ukázal zdvižený prostředníček na celou střídačku soupeře. Byl za to na dva zápasy suspendován, ale to nebyl zdaleka nejhorší trest. Lidé mu jeho gesto nemohou odpustit a pouští se do něj. Dokonce mu vyhrožují smrtí.

Givani Smith je hráč tmavé pleti. Poté, co zdvihl prostředníček na hráče Sault Ste. Marie, mu mnozí nadávají. Jsou to ostrá slova, rasismus. To by možná kanadský mladík překousl, ale když už se do toho přidají výhrůžky smrtí, je důvod se bát.

A Smith má strach. Všechno začalo na sociálních sítích, kde se řešilo video, které zachycuje ten nesportovní moment. Podívejte se na celou situaci níže:

Vygradovalo to dokonce až tak moc, že tým Kitcheneren Rangers musela po utkání na letiště doprovázet policejní eskorta. Speciálně Smithovi byla poskytnuta osobní ochranka, protože vážně hrozilo, že by mladého hokejistu někdo v lepším případě napadl. "Chtěli jsme si být jistí, že bude Givani v bezpečí po všech stránkách," uvedl v prohlášení David Branch z vedení OHL.

Smithovi přichází zprávy na sociální sítě, mobil, ale vyhrožují mu lidé i na ulici. Jeden agresor se měl dokonce chtít dostat do kabiny Kitcherenu, kde si to chtěl s hráčem osobně vyřídit. Hrozby fyzické likvidace navíc neustávají. Nikdo neví, jak tohle nakonec dopadne.

Související obsah

Givani Smith každopádně ví, že už to příště dělat nemá. "Lituje toho. Během utkání ale slyšel rasové nadávky. V návalu emocí zkrátka takto reagoval," řekl novinářům hráčův agent G.P. Daniele. Smith ukázal prostředníček na soupeře po prohraném sedmém utkání série play off mezi Sault Ste. Marie a jeho Kitcherenem Rangers.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události