Fotbal

Ferguson se probral z kómatu, ale hrozí mu trvalé následky!

Ferguson se probral z kómatu, ale hrozí mu trvalé následky!
Zdroj: profimedia.cz

Následující chvíle budou nejspíš rozhodující! Jeden z nejslavnějších fotbalových koučů historie - sir Alex Ferguson - se už sice probral po náročné operaci mozku, právě nejbližších 48 hodin by však mělo napovědět, zda vyvázne bez trvalých následků.

Dobrá zpráva je, že jak informuje deník Daily Mail, Ferguson se už probral z kómatu a komunikuje se svou rodinou. Operace mozku dopadla prý dobře, zároveň ale teď nemůže nikdo říct, zda skotská legenda vyvázne bez trvalých následků.

Rozhodnout by měly nejbližsí hodiny, možná dny. "Míra uzdravení je závislá na závažnosti a místě krvácení. Až polovina pacientů umírá, ta druhá půlka pak mívá problémy s pamětí či vydou řeči. Navíc hrozí, že se krvácení do mozku mže kdykoli zase vrátit," uvedl pro The Times špičkový lékař Mark Porter.
 

Související obsah


Ferguson je v nemocnici od soboty, kdy se jeho zdravotní stav rapidně zhoršil. Po důkladném vyšetření mu lékaři diagnostikovali krvácení do mozku, což si vyžádalo neodkladnou operaci. 

Šestasedmdesátiletý rodák z Glasgow je ikonou Manchesteru United, na jehož lavičce se stal nejúspěšnějším trenérem anglické nejvyšší soutěže. S United vyhrál 13 titulů, pětkrát dovedl tým k triumfu v FA Cupu a dvakrát s ním ovládl Ligu mistrů.

fre, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události