Cyklistika

Pyl mu zničil kariéru! Olympijský vítěz musel skončit

Jen těžko se tomu dá uvěřit, ale kvůli pylové alergii musel ukončit kariéru dvojnásobný olympijský vítěz v závodu horských kol Julien Absalon. Francouzský závodník a soupeř Jaroslava Kulhavého to oznámil deníku L'Equipe.

Absalon to s pylem neměl na začátku sezony nikdy lehké, ale poslední tři roky byly prý doslova peklem.

"V posledních třech letech jsem v jižní Francii trpěl pylovou alergií, hlavně v úvodu sezóny," řekl listu dlouholetý Kulhavého soupeř.

Pomohly by mu sice léky, ale o potřebnou výjimku k jejich užívání žádat nechtěl.

Absalon triumfoval pod pěti kruhy v letech 2004 v Aténách a 2008 v Pekingu. Ve sbírce má i pět titulů mistra světa: čtyřikrát triumfoval v řadě v letech 2004 až 2007, pátou trofej přidal v roce 2014.

mm, TN.cz

Watford nezvládl záchranářský duel, Kucka si dal vlastní gól

Fotbalisté Watfordu nesmírně důležitý zápas vůbec nezvládli. V domácím utkání s Norwichem, které bylo asi na deset minut přerušeno kvůli výpadku proudu, prohráli 0:3, když všechny branky vstřelil Norwich ve druhém poločase. Vlastním gólem k tomu přispěl i slovenský reprezentant Juraj Kucka. Norwich se tak díky třem bodům dostal mimo sestupové pozice Premier League.