Fotbal

Dát gól bylo to nejhorší! Frajer z Chotíkova vypráví o fair play činu

Dát gól bylo to nejhorší! Frajer z Chotíkova vypráví o fair play činu
Zdroj: TVCOM repro

Chotíkovský útočník Jan Končal je po víkendu fotbalovým hrdinou. Před prázdnou bránou se rozhodl zakopnout míč do autu. Viděl totiž, jak se před velkým vápnem srazili brankář a obránce soupeře.

 „Přišlo mi v tu chvíli strašně divný dát gól, to byla pro mě nejhorší varianta,“ vyprávěl v rozhovoru pro TV Nova.
„Tak jsem prostě zakopl balón a šel se podívat co se stalo,“ dodal Jan Končal.


Sám už dal v zápase úvodní gól a ve druhé půli se ocitl před prázdnou brankou a mohl srovnat na 2:2. Jenže v sobě potlačil instinkt střelce a zachoval se jako velký frajer.


„Já jsem předtím doufal že ten balón propadne. Běželi proti sobě obránce a brankář a vypadalo, že se srazí. Pak jsem se ale otočil a viděl jsem jak leží oba na zemi a že to nevypadá dobře,“ vypráví. To, že se myšlenkami vrátil zpět a zastavil v běhu, mělo na svědomí tušení nečeho zlého. „Slyšel jsem strašnou ránu…“ říká Jan Končal.

Související obsah


Když zakopl míč do autu, poděkoval mu jak rozhodčí, tak i protihráči. „I kamarádi psali: klobouk dolů, že jsem frajer,“ těší ho.


Druhý den se pak ještě zkusil spojit s obráncem Janem Šroubkem, kterého ze hřiště odvezli sanitkou. „Psal jsem si s ním a říkal, že má otřes mozku. Gólman dopadl lépe, šel na šití, má dva stehy."


Jan Končal rozhodně bude aspirovat na tradiční ceny fair-play, který uděluje každoročně Český olympijský výbor. Ale to pro něj prý není tak podstatné. Je rád, že si může užívat fotbalu. „Před sezonou mě kamarád přetáhl sem do Chotíkova a tady jsem pochopil, jak důležitá je parta lidí. Jsem rád, že tu můžu hrát,“ říká Končal.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události