MS v hokeji 2018

Českého fanouška na MS v Kodani srazilo auto: Je ve vážném stavu!

Českého fanouška na MS v Kodani srazilo auto: Je ve vážném stavu!
Zdroj: Profimedia

Smutný dozvuk má hokejové mistrovství světa v Dánsku, které skončilo v neděli. Pro českého fanouška pokračuje v kodaňské nemocnici bojem o svůj život. Během zápasu Česka s Ruskem ho totiž srazilo auto a způsobilo mu vážná zranění. Redakci Nova Sport o tom informoval jeho syn.

Přímo redakci TN.cz se ozval syn muže, který byl v Kodani sražen vozem. "Osobně jsem u toho nebyl. Mám ale zprávu od kodaňské policie, že se to stalo dne 10. května během zápasu české reprezentace a Ruska. Otec odešel během druhé třetiny ze stadionu a už se nevrátil na své místo," napsal Lukáš N., který byl s případem blíže obeznámen. "Podle místní policie otce srazilo auto mimo přechod v rychlosti asi 60 km/h," dodal.

Stejné informace má i české ministerstvo zahraničí. "Mohu potvrdit, že 10. května byl automobilem v Kodani sražen jeden český fanoušek. Utrpěl těžké zranění páteře a mozku. Jeho zdravotní stav je i nadále vážný, ale je stabilizovaný. Pro tuto chvíli se o jeho převozu do České republiky neuvažuje. Policie tuto nehodu prošetřuje a případ zatím tedy nebyl uzavřen," řekla pro Nova Sport za Ministerstvo zahraničních věcí Irena Valentová, tisková mluvčí.

Související obsah

"Prostřednictvím naší ambasády v Kodani poskytujeme rodině pomoc. To například takovou, že pomáháme s tlumočením a naše konzulka byla několikrát přítomna v nemocnici," pokračovala Valentová.

"Nehodu způsobil řidič dánské národnosti," doplnila Valentová. Podle informací Nova Sport to vypadá, že řidič jel rychleji, než mohl jet. Svědci měli nicméně podat policii rozcházející se informace. Řidič ale měl být tím, kdo na místo volal záchranku a zůstal u českého fanouška až do jejího příjezdu.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události