APLIKACE TN.CZ
Sport

Víkend slibuje letní teploty a tady je 5 akcí, které vám nesmí uniknout!

Víkend slibuje letní teploty a tady je 5 akcí, které vám nesmí uniknout!
Zdroj: www.sverak.sk

Nadcházející víkend slibuje nádherné letní počasí a pokud stále nevíte, jak s volným časem naložit, připravili jsme pro vás několik tipů, které kombinují zábavu se sportem!

Víkend bude mimo jiné pořádně nabitý zajímavými běžeckými závody a my jsme proto vybrali pětici, ze které si určitě vyberete. Na své si ale přijdou i cyklisté.

1. RunTour Ústí nad Labem

V sobotu se koná další ze seriálu závodů Run Tour. Tentokrát se poběží ulicemi Ústí nad Labem a připraveny jsou trati na 5 a 10 km. Závody se sice řadí mezi masové akce, pořád si ale drží rodinnou atmosféru. Pro sportovce je připraven opět plný servis od pořadatelů. Lidé si mohou prohlédnout stánky partnerů, kteří tam prezentují novinky z běžeckého i neběžeckého světa (například i špičkové vozy Toyota) a přitom tam potkat své sousedy nebo kamarády. Kromě nich ale mezi běžci uvidí třeba i ambasadora závodu, bývalého boxera Lukáše Konečného se svými svěřenci.

www.runtour.cz

2. Večerní svěrácká 10

Závod pořádaný nadšenci do běhání ze skupiny SK Svěrák. Pořadatelé připravili pro účastníky běh na 10 kilometrů na Černém mostě. Nebojte, nebude se ale běhat jenom v betonové šedi, dvě třetiny závodu se běží v přírodě. Pro závodníky jsou také připravené zajímavé dárky, například vítěz získá putovní zlatý svěrák.

www.sverak.sk

3. Hradecký koloběh

Tento závod si nás získal originální myšlenkou. Na start se přihlásí smíšené dvojice, kdy jeden z páru jede na kole a druhý běží. Kdykoliv se ale mohou vyměnit. Novou kategorií jsou pro jednotlivce koloběžky. Vše se koná v krásném prostředí městských lesů v Hradci Králové.

www.sportvisio.cz

4. Trail Praha

Na závodníky čeká parádní trialová trasa v samotném centru Prahy, závod se poběží ze Strahova k Pražskému hradu a následně dolů na Újezd a zase vzhůru. Pětikilometrový okruh s převýšením 240 m můžete běžet podle toho, jakou délku závodu si vyberete, jednou nebo dvakrát.

www.trailrunningcup.cz

5. Salomon Valašský hrb

Další krásný trailový závod pro všechny sportovně založené nadšence. Závod je inspirovaný přírodou, běží se po značené turistické pěšině po hřebenu beskydských vrchů. Pro běžce jsou připraveny tratě 10, 20, 30 a 50 km. Kromě sportovního zážitku si užijete i krásné výhledy, lesy a přírodní cesty. U nejdelší trati je převýšení téměř 2000 m.

www.valasskyhrb.cz
 

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události