Tenis

Divoký večer bývalé jedničky: Opilý Nastase byl dvakrát zadržen!

Divoký večer bývalé jedničky: Opilý Nastase byl dvakrát zadržen!
Zdroj: Profimedia

Nikdy to nebyl žádný svatoušek, ale to, co udělal v noci, je už trochu přes čáru. Někdejší světová tenisová jednička Ilie Nastase má velký problém. Rumunská legenda byla během šesti hodin dvakrát zadržena policií. Nejdřív ho nad ránem zastavila v Bukurešti za řízení pod vlivem alkoholu a o pár hodin později za jízdu na červenou.

Divoká noc začala jízdou v opilosti. "Protože byl viditelně podnapilý, byl požádán, aby se podrobil dechové zkoušce. Zareagoval vzpurným chováním a urážením policistů," uvedla rumunská policie v prohlášení. Nastase byl zadržen a jelikož se nechtěl podrobit dechové zkoušce, jel na odběr krve. V té měl 1,15 promile alkoholu. Okamžitě bylo proti bývalému tenistovi zahájeno trestné řízení, ale byl propuštěn.

Související obsah

Od incidentu uplynulo asi šest hodin a Ilie Nastase nasedl na svůj skútr. V té době už neměl řidičský průkaz, o který přišel kvůli předešlému prohřešku. Možná by si Nastaseho nikdo ani nevšiml a on by se tak vyhnul dalšímu průšvihu. Jenže jednasedmdesátiletá legenda si z ničeho těžkou hlavu nedělala a projela na skútru na červenou.

Zase ho zastavila policie, které se měl Nastase vysmívat. Nakonec zaplatil pokutu 1000 lei (v přepočtu asi 5600 Kč). Teď čelí obvinění za řízení v opilosti a odmítnutí dechové zkoušky. Řidičské oprávnění mu bylo zatím odebráno na tři měsíce.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události