Tenis

Odměny za Roland Garros? Toto je motivace pro Kvitovou a další!

Odměny za Roland Garros? Toto je motivace pro Kvitovou a další!
Zdroj: Profimedia

Od 21. května do 10. června probíhá druhý grandslam letošní sezony, tedy Roland Garros. Startují na něm ty největší světové hvězdy a řada Čechů. Víte, kolik si kdo za jednotlivá kola či celkové prvenství vydělá? Přehled prize money najdete v tomto článku.

Jako první z Čechů/Češek postoupila z prvního kola Barbora Strýcová. Ta už teď ví, že si domů odveze minimálně něco málo přes dva miliony korun. Pokud se někdo dostane do prvního kola a vypadne v něm, náleží mu odměna zhruba 1 030 600 korun (40 tisíc euro).

Vítěz pařížského grandslamu si přijde na 2,2 milionů eur, což je 56,7 milionů korun. Finalista dostane jednou tak méně. Pro muže i ženy na Roland Garros platí stejné odměny, ostatně, jako na všech grandslamech.

Z Češek se největší naděje na zisk Poháru Suzanne Lenglenové vkládá do rukou Petry Kvitové, která hraje ve výborné formě a dobré vyhlídky má samozřejmě i světová šestka Karolína Plíšková. Naposledy byla ve finále pařížského grandslamu Lucie Šafářová v roce 2015, ale tehdy podlehla Sereně Williamsové. Ženský single v Paříži vyhrála z žen v roce 1981 jen Hana Mandlíková.

V rámci Čechů je jedničkou Tomáš Berdych, kterému patří na žebříčku 18. místo. V první stovce je také Jiří Veselý, ale v těžké konkurenci to budou mít oba, ale i třetí do české party Adam Pavlásek, hodně těžké. French Open mělo v mužské kategorii (dvouhře) české zastoupení naposledy v roce 1992. Tehdy skončil těsně pod vrcholem Petr Korda, kterého porazil Američan Courier. Třikrát vyhrál Roland Garros Ivan Lendl a dvakrát Jan Kodeš. Prvnímu jmenovanému se to naposledy povedlo v roce 1987.

VÍTĚZ 2,2 miliony eur 56,7 milionů korun
FINALISTA 1,1 milionu eur 28,3 milionů korun
SEMIFINALISTA 560 tisíc eur 14,4 milionů korun
ČTVRTFINALISTA 380 tisíc eur 9,8 milionů korun
OSMIFINALISTA 222 tisíc eur 5,7 milionů korun
Třetí kolo 130 tisíc eur 3,3 miliony korun
Druhé kolo 79 tisíc eur 2 miliony korun
První kolo 40 tisíc eur 1 milion korun
lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události