Fotbal

Chuligáni ze Sigmy mačkali citron na Afričana: Hrozí jim obžaloba!

Chuligáni ze Sigmy mačkali citron na Afričana: Hrozí jim obžaloba!
Zdroj: Profimedia

V listopadu loňského roku napadli v pražské tramvaji chuligáni, kteří jeli podporovat Sigmu Olomouc na zápas s Bohemians, muže z Afriky. Slovně ho uráželi a na závěr mu na hlavu vymačkali citrón. Dle všeho šlo o rasově motivovaný čin. Policie teď navrhla tři útočníky obžalovat.

O případu informoval web Aktuálně.cz, který uvádí, že po půl roce od incidentu ukončili kriminalisté vyšetřování případu, a že policisté podali návrh na podání žaloby tří mužů. Těm je od 18 do 21 let.

Související obsah

Útočníci se dopustili těchto trestných činů: "Ublížení na zdraví, výtržnictví a hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob," uvedl pro Aktuálně Jan Daněk, policejní mluvčí. V krajním případě hrozí mladíkům až čtyři roky odnětí svobody.

Napadený muž je původem ze západní Afriky. Skupina asi dvaceti lidí v klubovém oblečení Sigmy Olomouc na něj pořvávala rasisticky motivované hlášky. Potom došlo i na fyzické násilí. Při něm utrpěla oběť modřiny, zhmožděniny a pořezala si prsty. Mezi tím na muže házeli tři agresoři citróny, ze kterých mu na hlavu vymačkali i šťávu.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události