Fotbal

Tvrdík ve válce, jakou český fotbal nezná! Slavia končí s agenturou

Tvrdík ve válce, jakou český fotbal nezná! Slavia končí s agenturou
Zdroj: Profimedia

Předseda fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík se rozhodl pro hodně radikální krok. Podle jeho vyjádření Slavia Praha končí spolupráci s agenturou Sport Invest, která zastupuje i některé hráče ze Slavie! K tomu už se vyjádřila i Hráčská fotbalová unie, která Tvrdíkovo jednání tvrdě odsoudila.

Tak tohle tady skutečně asi ještě nebylo. Tvrdíka naštvalo, že se Slavia nedávno nedohodla s agenturou na podmínkách nové smlouvy pro Pavla Buchu, který klubu působí.

Ve zkratce šlo o to, že se obě strany neshodly na podmínkách výstupní klauzule, bez které hráč odmítl prodloužit se Slavií kontrakt.

Zdroj: Twitter

To pak Tvrdíka naštvalo natolik, že na twitteru napsal, že Slavia nebude spolupracovat s agenty, kteří nerespektují zájem klubu. Jenže problém je v tom, že kromě Buchy spadá pod křídla Sport Investu také další hráši sešívaných - brankář Ondřej Kolář a stoper Lukáš Pokorný.

Související obsah

Kromě Slávistů má pak agentura na starosti například gólmana Arsenalu Petra Čecha a další úspěšné české sportovce.

Tvrdíkovo jednání neuniklo také Hráčské fotbalové unii, která je dle vlastního prohlášení takovým jednáním ze strany klubu vyloženě znepokojena. Oficiální vyjádření HFU si můžete přečíst níže:

"Hráčská fotbalová unie je znepokojena prohlášením klubu SK Slavia Praha, která oznámila ukončení jakékoliv spolupráce s agenturou Sport Invest. Agentura Sport Invest patří do Asociace fotbalových agentů (AFA), se kterou má HFU mj. podepsané memorandum o vzájemné spolupráci.

Pro HFU jsou vždy nejdůležitějším subjektem jednotliví hráči a připadá nám nepřípustné, aby jakýkoli klub nařizoval svým hráčům, se kterými agenty smí a nesmí spolupracovat. Apelujeme proto na vedení týmu SK Slavia Praha, aby své rozhodnutí přehodnotilo a nechalo výběr agentů čistě na samotných hráčích." uvedl její předseda Tomáš Pešír.
 

Jak se tahle kauza bude dál vyvíjet, těžko říct.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události