Cyklistika

Místo stehen má pařezy! Německý cyklista je postrachem soupeřů

Místo stehen má pařezy! Německý cyklista je postrachem soupeřů
Zdroj: Profimedia

Německý dráhový cyklista Robert Förstemann je právem považován za nejsvalnatějšího závodníka všech dob. Aby taky ne, když obvod stehna má 76 centimetrů! Světový šampion na internetu ukazuje neuvěřitelné cviky, jakými docílil nadlidských svalů.

Dvaatřicetiletý Förstemann není žádný amatér, co by se rád předváděl před zrcadlem v posilovně. Vždyť v roce 2010 vyhrál dráhové mistrovství světa v týmovém sprintu a o tři roky později přidal i titul evropského šampiona.
 

Vždy ale mezi ostatními cyklisty vyčníval, protože jeho obvod stehen byl naprosto ohromující. Když stehenní sval zatne, naměří přes něj 76 centimetrů a průměr rovných 86!

Zdroj: Profimedia

Jak může s tak obrovskými svaly vůbec roztočit kolo? No velice jednoduše a zatraceně rychle, jak je vidět na videu níže.

 

Looks like a summer- weekend at Germany What are your plans?

Příspěvek sdílený Robert Förstemann (@robertfoerstemann),

Na instagramovém účtu ho sleduje skoro 100 tisíc fanoušků a on jim na oplátku ukazuje, jak vypadají jeho tréninkové dávky a jak k nadměrně vyvinutým končetinám přišel.
 

Dráhová cyklistika je zkrátka úplně jiná disciplína, než třeba silniční, kde se závodníci naopak snaží o to, aby vážili co nejméně a nemuseli tahat přebytečná kila do kopců.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události