Ester Ledecká

Olympionici dostali odměny za medaile. Proč Ledecká nemá nic?

Olympionici dostali odměny za medaile. Proč Ledecká nemá nic?
Zdroj: profimedia.cz

Michal Krčmář, Eva Samková, Karolína Erbanová, Martina Sáblíková, Veronika Vítková a Ester Ledecká. To jsou jména českých sportovců, kteří na letošní olympiádě v Pchjongčchangu získali medaile. Všichni, až na poslední jmenovanou, získali finanční odměnu od ministerstva školství. Proč Ledecká nedostala ani korunu? Důvod je celkem kuriózní…

Pět olympioniků už peníze dostalo, Ledecká nikoliv. "Většina olympioniků by v tuto chvíli měla mít už peníze na účtech, nebo jsou minimálně na cestě, protože z ministerstva odcházely. Odesílali jsme víc než 7 milionů korun – tedy všechny dohodnuté částky," řekl Blesku Robert Plaga, šéf ministerstva školství. Právě to vyplácí odměny českým sportovcům.

Proč jediná Ledecká stále čeká? "Z jejího týmu nám zatím nedodali číslo účtu. To je jediný problém, ale není na naší straně. Opakovaně jsme se s nimi snažili spojit, předpokládám, že je to jen technická záležitost," doplnil Plaga.

Související obsah

Ledecká, která vyhrála v Jižní Korei dvě zlata (jednu za superobří slalom v alpském lyžování a druhou za paralelní obří slalom na snowboardu), čeká na odměnu 3,5 milionu korun.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události