Fotbal

Drsná Francie: Henry je víc než nepřítel. Věděl, že se to může stát!

Drsná Francie: Henry je víc než nepřítel. Věděl, že se to může stát!
Zdroj: Profimedia / Twitter

Belgie proti Francii. Dvě země, které k sobě mají tak blízko. Eden Hazard dokonce jako malý kluk nosil francouzský fotbalový dres. A dnes večer také bude stát Thierry Henry na straně Belgie. Jak to nese Francie? Špatně.

Didier Deschamps vyhrál spolu s Thierrym Henrym titul mistra světa v roce 1998. Henrymu posílal balóny do útoku, sám držel střed pole. Teď budou bojovat proti sobě.

Související obsah


„Když jdete hrát do zahraničí a nastoupíte proti klubu své země, jste nepřítel. Teď tohle nestane v zápasech národních týmů. A to je ještě vyšší level. Thierry prostě bude náš nepřítel,“ vyprávěl Didier Deschamps při otázce na Henryho.


„Od chvíle, kdy kývl na nabídku Belgie a stal se asistentem Roberta Martineze, tak věděl, že se to může stát. Je to pro něj obtížné, bizarní. Prostě nic snadného,“ dodal Deschamps. Sám Henry zvolil před očekávaným duelem zdrženlivou taktiku. Nemluví. Je to tak určitě lepší, nechce sypat sůl do ran.

Zdroj: Profimedia

Spousta Francouzů by si jeho slova mohla vyložit jakkoliv.
V Belgii si služeb francouzského internacionála nemohou vynachválit. Henry byl volbou právě Roberta Martineze. „Neměli jsme mezinárodní zkušenosti, neznali jsme know-how o vítězství na mistrovstvích světa. Právě v play off přišla Thierryho. On nám tenhle díl skládanky přinesl. Byl to důležitá a chybějící kus,“ vyprávěl trenér Belgičanů.

Související obsah


Henry je opravdu vítěz. Dvakrát vyhrál anglickou Premier League, dvakrát španělskou La Ligu, má titul mistra světa i Evropy.

Zdroj: Profimedia

Odborníci si ale všímají i toho, jak pomohl zdokonalit hru útočné vozby. Romalu Lukaku není jen hrotovým středním útočníkem, ale pohybem vytváří prostor pro své spoluhráče. Tam také najdete Henryho rukopis a myšlenku.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události