Tenis

Verdasco čelí podezření: Pustil na Wimbledonu zápas a vsadil si?

Verdasco čelí podezření: Pustil na Wimbledonu zápas a vsadil si?
Zdroj: Profimedia

V neděli skončí 132. ročník nejslavnějšího tenisového turnaje světa Wimbledonu. Organizátoři opět připravili všem skvělé podmínky a londýnský grandslam se tak znovu obešel bez větších problémů. Jeden se ale přeci jen řeší, a pokud se potvrdí podezření, bude to velký malér. Jde o to, že španělská dvojice Fernando Verdasco/David Marrero měla pustit zápas a vsadit si na svou prohru.

S informací přišel deník New York Times. Podle něj jsou Fernando Verdasco a David Marrero podezřelí z toho, že záměrně prohráli zápas prvního kola mužského deblu. Tvrzení se opírá o to, že hodinu před zápasem přijala britská sázková kancelář sázky (výhra na nefavorizovanou dvojici Leonardo Mayer/Joao Sousa. Verdasco) za velké sumy.

Související obsah

Tikety byly navíc zaplaceny z účtů, které byly už v minulosti spojovány se zmanipulovanými zápasy. "Když máme jakékoliv podezření na ovlivňování zápasu, řídíme se protokolem a upozorníme na to. Proto jsme okamžitě informovali příslušné orgány ve Wimbledonu," sdělil zástupce sázkové kanceláře Sam Gomersall pro ABC News.
 

Bývalý tenistka Klára Koukalová prozradila, co jí vždy vadilo na Sereně Williamsové:

Věcí se zabývá Protikorupční tenisová jednotka (TIU). "Odpovídal jsem TIU na otázky ohledně našeho utkání ve Wimbledonu. Plně jejich práci podporuji, vždy jsem respektoval integritu a transparentnost našeho sportu a nikdy bych ho tímto způsobem neohrozil," vyjádřil se na Twitteru Fernando Verdasco.

Ani druhý z dvojice prý o ničem neví. "Tahle zpráva mě překvapila. Co na to mám říct? Před lety jsem byl v žebříčku úplně jinde, byl jsem zvyklý vyhrávat. Teď mi je osmatřicet a moje výkonnost už je mnohem menší. To ale lidé bohužel nevidí," uvedl pro web Elpais.com David Marrero.

Jak to skutečně bylo, to zatím asi ví jen podezřelá dvojice a možná případní spoluviníci. Ovšem nespekulujme a počkejme si, jak tato kauza dopadne. Tak či tak, prohra Španělů a výhra Mayera a Sousy je pro mnohé zarážející a to hlavně s ohledem na vsazené sumy těsně před zápasem.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události