Tenis

Novakova zpověď: Opravdu jsem už pochyboval, přiznal po triumfu

Novakova zpověď: Opravdu jsem už pochyboval, přiznal po triumfu
Zdroj: Profimedia

Novak Djokovič v neděli ve Wimbledonu dokázal všem pochybovačům, že zase patří mezi světovou špičku. Triumf na nejslavnějším turnaji světa toho byl důkazem. Ale i sám srbský tenista připustil, že už myslel i na odchod z elitní společnosti.

Byly to měsíce zmaru, proher a váhání, zda turnaje přihlásit, či se jich vzdát. "Častokrát jsem pochyboval, zda-li se vrátím na nejvyšší úroveň a není lepšího místa na světě než Wimbledon, kde návrat dokončit," řekl Djokovič. "Tohle je tenisový chrám a tráva mi vždycky chutná. Tenhle moment si užívám," dodal ve svém projevu před vyprodanou arénou.


Rodák z Bělehradu ziskem titulu ukázal, že je po zdravotních problémech opět ve vrcholné formě. "Věřil jsem cestě, věřil jsem sobě a dlužím za podporu poděkování mému týmu," řekl na kurtu tenista, který loni vynechal druhou půlku sezony a letos pro Roland Garros uvažoval, že nebude hrát turnaje na trávě.
 

Bývalá tenistka Klára Koukalová hodnotí finále Wimbledonu:Cestu zpět možná otevřel Djokovičovi po několika střídáních v realizačním týmu jeho bývalý trenér Marián Vajda. Obnovená spolupráce přitom trvá necelý půlrok. Djokovič vyhrál Wimbledon z pozice 21. hráče světa jako nejníže postavený tenista v žebříčku od roku 2001. Tehdy vládl esový král Chorvat Goran Ivaniševič, jenž byl ve dvouhře až na 125. místě ATP.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události