Cyklistika

Psychopat v pelotonu! Froomeův parťák zmlátil soupeře a končí

Psychopat v pelotonu! Froomeův parťák zmlátil soupeře a končí
Zdroj: Profimedia

Cyklistický tým Sky přišel během probíhající Tour de France o jednoho závodníka. Kvůli úderu pěstí soupeře byl diskvalifikován Ital Gianni Moscon, který tak Chrisi Froomeovi už ve zbytku závodu nepomůže.

Tak už i v cyklistice rozhoduje video. Při dojezdu jedné z posledních etap totiž Froomeův parťák Moscon udeřil pěstí za sebou jedoucího závodníka stáje Fortuneo-Samsic.

Jenže video, které celý incident zachycuje se dostalo až ke komisařům a ti byli nekompromisní a čtyřiadvacetiletého italského cyklistu okamžitě vyloučili. Tým Sky tak přišel o svého prvního člena a Froome a ostatní se tak musejí se zbytkem náročného závodu vypořádat bez něj.Jezdec týmu Sky udeřil pěstí soupeře VIDEO:Moscon ale rozhodně není žádný svatoušek a pro ránu pěstí, či jinou zákeřnost nejde daleko. Už v loňském roce byl obviněný, že srazil Sebastiana Reichenbacha z kola a š výcarský jezdec tehdy utrpěl zlomeninu kyčle a lokte a ze závodu musel odstoupit. Gianni však potrestán nebyl, disciplinární komise Mezinárodní cyklistické unie totiž neměla dostatek důkazů.
 

Související obsahA ani to nebyl jeho jediný prohřešek. V minulosti byl už vedením stáje suspendován na několik týdnů poté, co na závodě Kolem Normandie rasisticky napadl Kevina Reza. Tehdy ho však potrestala pouze stáj, UCI jeho jednání neřešila. Samotná Sky mu však dala ultimátum, že v případě dalšího prohřešku v týmu skončí. Je tak pravděpodobné, že Moscona už ve Sky nic nezachrání.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události