APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Čech do AS Řím nepůjde. Klub už má náhradu za miliardový kšeft

Čech do AS Řím nepůjde. Klub už má náhradu za miliardový kšeft
Zdroj: Profimedia

V souvislosti s možným odchodem brankáře Petra Čecha z londýnského Arsenalu, se i jako jeden z klubů, kde by mohl působit, skloňoval italský AS Řím. Jenže teď už je jisté, že tam nepřestoupí, protože italský velkoklub si za odchozího Alissona našel náhradu.

Alisson Becker přestoupil do anglického Liverpoolu  a stal se nejdražším brankářem v historii.V AS Řím ho mezi tyčemi nahradí Švéd Robin Olsen z dánské Kodaně.
 

Související obsah


 

Římský klub prodal Liverpoolu Alissona za 1,9 miliardy korun a Olsena pořídil za "pouhých" 310 milionů korun. Kodaň také dostane deset procent z Olsenova případného dalšího přestupu.

Osmadvacetiletý Švéd upoutal agenty především na uplynulém mistrovství světa, kde s reprezentací postoupil až do čtvrtfinále šampionátu a ve třech z pěti zápasů udržel čisté konto.

Téměř dvoumetrový gólman si poprvé vyzkouší angažmá v jedné z pěti nejprestižnějších lig. Dosud oblékal dresy Bunkefla, Klagshamnu, Malmö, PAOK Soluň a Kodaně, za kterou odchytal 99 soutěžních duelů. V předchozích dvou letech byl zvolen nejlepším švédským gólmanem. Na kontě má dva dánské a dva švédské tituly.
 

mm, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události