Přípravný zápas mezi hokejisty Avtomobilistu Jekatěrinburg a Dynamem Pardubice, který se uskutečnil v úterý v Chomutově, zůstal nedohraný. Před koncem první třetiny narazil hlavou do mantinelu útočník ruského týmu Alexander Torčenjuk a z ledu ho pak odvezli zdravotníci.
Ruský tým se rozhodl, že v utkání nebude pokračovat. Duel tak zůstal za stavu 2:0 pro Jekatěrinburg nedohraný.
Torčenjuk byl na lědě zrovna ve chvíli, kdy jeho tým nastřelil tyčku pardubické brány. Poté však podklouzl a zády a hlavou narazil v pádu do mantinelu. Zůstal nehybně ležet a ztratil vědomí. Ruský tým se následně rozhodl, že nebude pokračovat v zápase.
Z nemocnice v Chomutově přišly později příznivější zprávy. Torčeňjuk se probral z bezvědomí a je pod dohledem místních lékařů a lékařů Avtomobilistu.
Ruský hokejista zůstane v nemocnici na pozorování a lékaři plánují i důkladnější vyšetření. I proto Torčeňjuk zůstane v Česku delší čas, než bylo plánováno. Tým Jekatěrinburgu čekápo konci soustředění v úterý večer odlet zpět do Ruska.
#JEKvPCE | Utkání s @HCAvtomobilist je přerušeno, jeden z hráčů ruského týmu narazil na mantinel. Jeho zranění je vážnější, než se na první pohled mohlo zdát. Na ledě jsou zdravotníci, po prvním ošetření odváží zraněného hráče na nosítkách. Následuje úprava ledové plochy. pic.twitter.com/3S6A1R33G6
— HC DYNAMO PARDUBICE (@hcpce) 31. července 2018
Jekatěrinburg je v Chomutově na soustředění a v průběhu posledních dnů porazil domácí Piiráty 5:0, pak přehrál i čínský Red Star Kunlun 2:1 po prodloužení. Duel s Pardubicemi měli svěřenci Andreje Marťemjanova také do osudné chvíle dobře rozehraný.