Sharon Van Rouwendaalová

Olympijská vítězka ovládla na ME dvě trati: Závodila bez plavek!

Olympijská vítězka ovládla na ME dvě trati: Závodila bez plavek!
Sharon Van Rouwendaalová | Zdroj: Profimedia

Sharon van Rouwendaalová, olympijská vítězka z Ria 2016, ovládla na mistrovství Evropy v Glasgow dvě trati. Nejprve byla nejlepší na pěti kilometrech, poté na deseti. Štěstí jí přinesla věc, která by možná mnohé spíše znervóznila. Rouwendaalová si totiž zapomněla plavky a do závodu šla bez nich…

Připomíná to českou biatlonistku Gabrielu Koukalovou. O té se říká, že na trati jednou nechá hlavu, jelikož si často zapomněla nějakou část svého vybavení. Ale co je zapomenutá hůlka oproti tomu, když si nevezmete plavky.

Související obsah


Van Rouwendaalová bez plavek přišla na start závodu na jezeře Loch Lomond. Její kouč tomu nemohl uvěřit. "Divil se, jak si proboha jako plavec můžu zapomenout plavky. Ale co, řekla jsem si, že holt poplavu nahá, proč by ne. A i tak jsem vyhrála," cituje slova Nizozemky z tiskové konference ČTK.


Nicméně si nemyslete, že by šla do závodu jako na nudapláž. Měla neopren a z pověrčivosti tak bude závodit nejspíš i v sobotní štafetě. "Plavala jsem rychle, takže nejspíš ano, protože na pověry prostě hodně věřím. Uvidíte, že příští rok to zkusí nazí všichni. Ale když pak během závodu vznikne v neoprénu nějaká trhlina, bude to problém," smála se Van Rouwendaalová.


Po závodě musela nepříjemnost vysvětlovat inspektorovi závodu. Spěchala se totiž převléknout do šaten a to se mu nelíbilo. "Říkal mi: 'Musíte se převléknout tady'. A já mu odpověděla: 'Chápu, ale myslím, že to nepůjde, protože jsem pod neoprénem nahá'," doplnila kuriózní historku nizozemská plavkyně.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události