Fotbal

HLASUJTE: Srovná trenér Ščasný hráče Sparty konečně do latě?

HLASUJTE: Srovná trenér Ščasný hráče Sparty konečně do latě?
Zdroj: Profimedia

Fotbalisté pražské Sparty přehráli v neděli Teplice 4:0 a se 4 výhrami ve 4 zápasech se usadili na 2. místě v tabulce. Konečně tak drží krok se Slavií či mistrovskou Plzní. Otázkou zůstává, jestli dokáže Sparta v těchto výkonech pokračovat i nadále.

Pražská Sparta procházela v posledních letech poměrně těžkým obdobím. Časté změny trenéra a tím i v kádru, neúspěch v Evropě, domácí titul v nedohlednu.
 

Související obsah

Nespokojenost ze strany fanoušků a výsměch od ostatních, to vše musel klub snášet. Ani letošní sezóna nezačala pro Pražany úplně nejlépe. Potupná porážka se srbskou Suboticou znamenala konec trenéra Hapala a návrat znamé tváře – trenéra Sčasného.


A právě pod jeho taktovkou se Sparta začíná vzpamatovávat. Ustálil sestavu a nerotuje s hráči tak moc, jako jeho předchůdci. Celková hra se zlepšila, vymizely nepřesnosti a výkon se zvyšuje. Jeho práce přinesla plody. Po úvodní výhře nad Jabloncem následovala další v odvetě se Suboticou, která sice vyřazení nezabránila, ale fanoušci aplaudovali a tleskali svým hráčům za předvedený výkon.

Další zápas se Slováckem skončil opět výhrou a v neděli pak přišla smršť proti Teplicím, kde Sparťané předvedli jeden z nejlepších výkonů v poslední době. Zvlášť pak exceloval tahoun Stanciu.
 

Související obsah


Právě na rumunském čarodějovi staví Sparta svojí hru a zatím se to daří. Stanciu do Sparty přišel na začátku letošního roku a ihned se zařadil mezi nejlepší hráče ligy. S 6 góly a dvěmi asistencemi ve 14 zápasech zachránil Spartu a zajistil jim aspoň konečné 5. místo.

Vstup do aktuální sezóny měl slabší a v zápasech se Suboticou se hledal. V zápase s Teplicemi to ale opět byl starý dobrý Stanciu a s 1 gólem z přímého kopu ke kterému přidal 2 asistence a spoustu vytvořených šancí významně přispěl k debaklu. Právem byl zvolen mužem zápasu.Zbývá tedy čekat a sledovat jak se situace se Spartou vyvine. Jestli dokáže udržet tempo a atakovat pohárové příčky, nebo vyhoří a zůstane daleko od cíle. První fotbalová liga je v plném proudu a ke konci zbývá ještě spousta kol a spousta težkých i lehkých soupeřů. Další zápas čeká Spartu v neděli 19.8. proti Příbrami.

pk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události