Fotbal

Bratři z Kyjeva prý zařízli Slavii! Ta chce hlavu místopředsedy UEFA

Bratři z Kyjeva prý zařízli Slavii! Ta chce hlavu místopředsedy UEFA

Odveta kvalifikace Ligy mistrů mezi Dynamem Kyjev a Slavií Praha má hodně peprnou dohru. Šéf pražského klubu Jaroslav Tvrdík žádá odstoupení místopředsedy organizace UEFA Grigorije Surkise. Ten je zároveň bratrem předsedy ukrajinského klubu.

 Slavia prohrála v odvetě kvalifikace Ligy mistrů v Kyjevě 0:2, zápas ale hrubě a viditelně ovlivnili rozhodčí. Šéf pražského klubu Jaroslav Tvrdík pak neváhal s odpovědí, a jak bývá jeho zvykem, prezentoval svůj názor na twitteru. A zvolil hodně ostrá slova.

Zápas řídila trojice polských sudích v čele s Danielem Stefanskim. Hlavní práci na poškození Slavie měl ale zejména asistent Marcin Boniek, který regulérní gól Pražanů kvůli ofsajdu neuznal a naopak pustil jasný ofsajd, po kterém Dynamo Kyjev podrihé skórovalo. 

Zdroj: Profimedia

Paradoxní je, že Grigorij Surkis je dobrým známým i Michala Listkiewicze, nedávného šéfa rozhodčích v českém fotbalu. Tomu, ač chtěl dál v Česku působit, však domácí fotbalová scéna sdělila nezájem.


Slavii hrozí za kritiku rozhodčích disciplinární trest. Zcela jistě ale také už bude pikantní souboj reprezentací Česka a Ukrjainy v Lize národů, který je na programu už 6. září. Vztahy mezi ukrajinským a českým fotbalem nebudou po Tvrdíkově vyjádření zrovna ideální.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události