René Fasel

Zmizí hokej ze zimních her? Patří na letní olympiádu, tvrdí Fasel!

Zmizí hokej ze zimních her? Patří na letní olympiádu, tvrdí Fasel!
Zdroj: Profimedia

Šéf Mezinárodní hokejové federace René Fasel rozjíždí další velkou novou hru. Jde samozřejmě o olympiádu. Švýcarský funkcionář vzkázal světu, že na OH 2022 v Číně hokej být vůbec nemusí a naopak by rád viděl svůj sport na letních hrách!

René Fasel se o blízké budoucnosti ve světě ledního hokeje rozpovídal na Hlinka Gretzky Cupu v kanadském Red Deeru, kde mimo jiné slíbil pořadatelství MS 2024 České republice.


Daleko víc zajímavá ale byla jeho další slova. Jak to bude na další olympiádě s hokejem? Prý existují čtyři varianty:


1) Stejně jako v mezidobí let 1998 – 2014 opět dorazí i hráči z NHL. Tuhle variantu ale berte jako nejméně pravděpodobnou.
2) Stejně jako v roce 2018 se jí zúčastní jen hráči bez smluvního závazku k NHL.
3) Budou hrát jen hráči mladší 23 let a navíc ti, kteří ještě nemají smluvní závazek s NHL.
4) Žádný hokejový turnaj na OH 2022 nebude.


Jasné, stručné, nekompromisní. A navíc se zdá, že aktuálně je nejblíže opravdu varianta číslo 4. „Nevím, jestli opravdu v Číně chceme být,“ sdělil nedávno Bettman. "Olympijské hry uprostřed hokejové sezony jsou prostě neuvěřitelně rušivý element,“ vysvětlil.


Samozřejmě, že za vším je věčný spor mezi evropskými svazy a ligami a zámořskou NHL, která má daleko silnější ekonomické zázemí než samotné zimní hry. Ale to hokej neřeší.


„Ptal jsem se na MOV a říkám: Proč nás nevezmete na letní hry?“ sdělil René Fasel. „Víte, právě i v historii olympiád je obdivuhodné, že vůbec první hokejový turnaj byl na letních hrách v roce 1920 v Antverpách. Opravdu bychom rádi hráli olympijský turnaj v létě,“ dodal šéf Mezinárodní hokejové federace.


Možná přitom zapomněl na to, že tradice zimních olympiád vznikla až o čtyři roky později ve francouzském Chamonix a tam už samozřejmě lední hokej nechyběl.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu René Fasel

Důležité Události