Fotbal

Postup, přesto vyhazov. Plašilův trenér vybouchnul na tiskovce

Postup, přesto vyhazov. Plašilův trenér vybouchnul na tiskovce
Zdroj: Profimedia

Postup v Evropské lize, přesto vyhazov. Francouzské Bordeaux je po sedmi měsících opět bez trenéra. Nutno říci, že Gus Poyet si za to může tentokrát sám. Po vítězství nad ukrajinským Mariupolem na tiskové konferenci nezačal hodnotit zápas, ale ostře zkritizoval vedení klubu za přestupovou politiku.

Všichni očekávali na pozápasové tiskovce spokojeného trenéra francouzského klubu. Stačila ale jedna otázka na přestup Gaetana Labordeho a vše se zvrhlo v ostrou kritiku. „Přijel jsem v 11:35 a Laborde tu nebyl. Byl v Montpellier. Nikdo mi nic neřekl,“ začal si stěžovat Uruguayec na rychlý přestup střelce Bordeaux, kterého klub prodal rivalovi za čtyři a půl milionu liber.

Související obsah

„Tady se zastavíme,“ pohotově zareagoval vedoucí tiskovky s vidinou problémů. „Já rozhodnu, kdy skončíme,“ odsekl mu Poyet. „Nejsem šťastný. Je to jeden z mých nejhorších dnů v Bordeaux. Co klub provedl s Gaetanem je hanebnost,“ pokračoval bývalý hráč Tottenhamu nebo Chelsea.

„Potřebuji vysvětlení od majitele i prezidenta klubu. Potkáme se v pátek a uvidíme, jestli to vezmu nebo ne. Budu rezignovat? Uvidíme,“ zakončil Poyet svojí kritiku a odešel z místnosti.

V pátek v devět hodin ráno se trenér opravdu sešel s vedením. Po deseti minutách už ale kancelář opustil a nad otázkou rezignace se zamýšlet nemusí. Klub ho totiž okamžitě propustil.

Přitom to není první podivné odvolání tohoto trenéra. Při jeho prvním trenérském angažmá v Brightonu v roce 2013 se dozvěděl o konci na lavičce od redaktora BBC.

Kdo se ujme party kolem bývalého českého reprezentanta Jaroslava Plašila, zatím jasné není.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události