Fotbal

Nejvyhledávanější na internetu: Real, Barca i Lahti! Kdo vede ČR?

Nejvyhledávanější na internetu: Real, Barca i Lahti! Kdo vede ČR?
Zdroj: Profimedia / Twitter

Když se řekne nejpopulárnější fotbalový klub na světě, kdo vás napadne? Tak nejspíš Real Madrid, Barcelona či Juventus Turín. Se zajímavou statistikou přišla anglická média, která zveřejnila, jaké kluby jsou nejvyhledávanější na internetu podle jednotlivých zemí. Kdo myslíte, že vládne u českých fanoušků?

Kdo by to mohl v Česku být? Že by Sparta? Slavia? Nebo snad Plzeň? Vězte, že čeští fanoušci do internetových vyhledávačů nejčastěji zadávají úplně jiný klub. Je to španělská Barcelona. Ta je ve zmíněném ohledu na prvním místě i v Rakousku, na Slovensku či v Turecku.

Zdroj: facebook

Velkými vlastenci se ukázali být Poláci. Ti nejčastěji vyhledávají Legii Varšava. Ani ve Finsku nebourá statistiky internetových vyhledávačů žádný světový velkoklub. Finové do políčka "vyhledat" nejčastěji zadávají FC Lahti. V Řecku zase vládne PAOK.

Vůbec nejvyhledávanějším klubem napříč Evropou je Real Madrid. Byť třeba v Itálii nedají dopustit na Juventus Turín a to zejména teď, když italský celek zlákal do svých řad Cristiana Ronalda. Ve Francii zase vládne Paris Saint-Germain, v jehož kádru je také mnoho hvězd včetně Brazilce Neymara.

Překvapila ale taková Ukrajina. V této zemi totiž fotbaloví nadšenci nejčastěji vyhledávají nizozemský Ajax Amsterdam. Ten je nejvyhledávanějším i ve své zemi.

Zdroj: Twitter

To byla situace v Evropě. Ve světě je to dost podobné. V Asii, Africe i Americe vládne Real Madrid. V Austrálii a Grónsku však nejčastěji vyhledávají na internetu Arsenal, kde chytá Petr Čech. Na jihu Afriky je zase lídrem Manchester United. V Brazílii zase místní Flamengo.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události